Katolik Nikah Seremonisi

Katolik Nikah Seremonisi

Katolik Nikah Seremonisi

KATOLİK NİKAH SEREMONİSİ Katolik evlilik törenleri, genelde şatolar veya antik villalara insa edilmiş şapel ya da kiliselerde gerçekleştirilir. Kiliseler Roma’daki St.Peter ya da Venedik’deki St.Marks kilisesi kadar önemli ya da Italya’nın kırsal bölgelerindeki küçük şapeller kadar samimi olabilir. Katolik düğünleri, Italya’da yasal geçerliliğe sahiptir.


İTALYA'DA KATOLİK NİKAHI İtalya’da resmi geçerliliğe sahip bir Katolik düğünü veya Katolik dini töreni planlamak mümkün. Törenin kendisi tam anlamıyla aynı olsa da medeni ve katolik evlilik törenlerini eşzamanlı gerçekleştirmek isteyen çiftler için bunu yapmak mümkün. Bu seçenek İtalya’daki bir çok Katolik kilisesinde mümkün olsa da hepsinde değil, bu sebeple düğün koordinatörünüze önerisini sormanız gerekiyor.
  • Katolik düğünlerinde, dini evrak işinlerinin etkinlikten aylar öncesinde halledilmiş olması gerekir. Son onay, Vera Event’e değil yerel psikoposluğa bağlıdır.
  • Taraflardan yalnızca biri katolik olsa bile evliliğinizi bir katolik evliliği olarak kutlayabilirsiniz.
  • Eğer daha önce Katolik kilisesinde evlenmiş ve evliliğiniz resmi olarak fesedilmemiş ise yalnızca resmi bir nikah yapmak mümkün olmaktadır.

Show Less
"Sonsuza dek benim olacaksın"
– Anonim